Bidelnica výstava 2023

Daniel Bidelnica

Meine Visionen – Slowakishes Institut, Wien 2023

Slovenský inštitút vo Viedni Vás srdečne pozýva na otvorenie výstavy Akademického maliara Daniela Bidelnicu. Po predchádzajúcej kolekcii s názvom Môj vesmír, teraz prichádza najnovšia kolekcia pod názvom MOJA VÍZIA. Rodák z Nitry a mimoriadne uznávaný maliar doma i v zahraničí, zbiera námety na svoje obrazy na cestách po celom svete a takmer každá z nich totiž končí výstavou. Medzi najnovšími dielami sa špecificky vyníma autorov koncept geometrickej abstrakcie, najmä pri abstrakcii štvorcových a kruhových telies, pokračuje inšpirácia planét, inšpirácia modernými QR kódmi, čiarovými kódmi. Autor sa dlhodobo venuje experimentovaniu s novodobými technikami moderného umenia, či street artu, ako sú napríklad striekane na podmaľbu, dripping, či moderné techniky airbrushu. Tentokrát siahol po inovatívnej technike nanášania obrazov na kobercové plochy.

DANIEL BIDELNICA

 

MOJA VÍZIAOtvorenie výstavy sa bude konať 12. Septembra 2023 v Slovenskom inštitúte vo Viedni, ktorý sa nachádza na ulici Wipplingerstraße 24-26, 1010 Wien.

 

Samotná výstava potrvá od 12. Septembra do 31. Októbra 2023. Kurátorkou výstavy Moja vízia je Dr. Alena Heribanová a otvorením vás bude sprevádzať hudobný hosť Slovenská Jazzová speváčka Adriena Bartošová

Spomienky
Z Výstav