V médiach

Bidelnica u Dvou Polívků

Bidelnica u Dvou Polívků

Daniel Bidelnica vystavuje svoje diela z posledných piatich rokov tvorby u našich susedov v Brne. V galérii Bolka Polívky bude výstava s názvom Nové Preměny dostupná až do konca mája. O výstave, ale i výnimočnom priateľskom vzťahu Daniela a Bolka si môžete prečítať v najnovšom článku Ženského webu.

30.4.2024

Projekt GOMA od renomovaneho fotografa Ľuba Špirku

Projekt GOMA

Rozhovor s Danielom Bidelnicom o jeho práci, vzoroch a inšpiráciách v umeleckej tvorbe v pripravovanom projekte GOMA od renomovaneho fotografa Luba Špirka

1.1.2024

Spoznali sme Osobnosti Bratislavy 2023

Už viac ako jedno desaťročie predstavuje časopis Metropola osobnosti, ktoré sa svojou prácou pričinili o rozkvet nášho mesta Bratislava. Laureátov nenominuje komisia, ale čitatelia časopisu Metropola. Titul Osobnosť Bratislavy za rok 2023 získal aj Daniel Bidelnica.

13.12.2023

Osobnosti Bratislavy 2023

Osobnosti Bratislavy 2023

Koncom roka oceňuje časopis Metropola osobnosti Bratislavy, ktoré si za svoju prácu a jej výsledky, za svoju tvorivosť, nadšenie, obetavosť, zaslúžia verejné uznanie a sú vzorom a inšpiráciou pre iných. V roku 2023 získal ocenenie aj Daniel Bidelnica.

13.12.2023

Daniel Bidelnica web stránka

Nový web bidelnica.sk

Dokonalé farebné kontrasty, pop – art, ale aj prvky klasickej moderny. Také sú diela akademického maliara a umelca Daniela Bidelnicu. Rodák z Nitry, ktorý už absolvoval niekoľko výstav a jeho meno poznajú na Slovensku i v zahraničí.

9.10.2023

RTVS Bidelnica

Daniel Bidelnica vystavuje svoje vízie v Slovenskom inštitúte vo Viedni

Reportáž pre televízny magazín RTVS: Kultúra.sk z aktuálne prebiehajúcej výstavy vo Viedni. Výstava MOJE VÍZIE je súčasťou veľkého súboru s názvom Orbis Pictus, je plná farieb, dynamiky, odkazov na exotické krajiny a inšpirácií z kultúry regiónov, ktoré navštívil. Reportáž z výstavy Danielom Bidelnicom začína v minúte 14:50. Výstava bude pre verejnosť dostupná do 31.októbra 2023.

9.10.2023

Finisáž výstavy Moje vízie

Finisáž výstavy Moje vízie

Maliar Daniel Bidelnica vkladá do svojich obrazov energiu, ktorá sa posúva ďalej. O tom sa mohli presvedčiť hostia na finisáži výstavy Moje vízie. Samotný názov výstavy, ktorá prebiehala v letných mesiacoch v galérii Silencium v bratislavskom Ružinove, hovorí o autorovej túžbe podeliť sa o svoj vnútorný svet, myšlienky a ciele svojej tvorby.

22.9.2023

Manželia Bidelnicovci žijú pre umenie

Obaja sú vyštudovaný výtvarníci, Marika Bidelnicová sa však venuje reštaurátorstvu. Jej najnovšia kniha s portrétom Dávida na obálke sa dostala až k pápežovi. Práve portrét Dávida má veľký príbeh. Marika ho objavila v roku 1998 pri reštaurovaní obrazu od talianskeho maliara Buriniho. Počas prác zistila, že obraz je premaľovaný. Odstránila vrchnú časť a objavila krásnu barokovú maľbu…

10.9.2023

Rozhovor: Obrazy sú odrazom môjho myslenia

Rozhovor akademického maliara Daniela Bidelnicu pre týždenník Slovenska. Jeho tvorba nie je obmedzená len na štetec a plátno, maľuje domy, ľudské telá i okuliare. V rozhovore prezradil čo ho inšpiruje k tvorbe, ktorá kultúra mu je blízka, o zbieraní námetov na svoju tvorbu z Kanady, Brazílie, Indie či Mexika, ale i o tom na čom je postavená jeho umelecká tvorba.

3.8.2023

Vernisáž a výstava v priestoroch Galérie SPP

Vernisáž a výstava v priestoroch Galérie SPP

Bratislavskú galériu SPP dňa 16.2.2017 zaplnili návštevníci z dvoch dôvodov. Vernisáž výstavy výtvarných diel akademického maliara Daniela Bidelnicu „VTEDY KEĎ SA ZASTAVÍ ČAS“ bola zároveň oslavou životného jubilea umelca. Veľa zdravia a inšpiratívnych zážitkov mu prišlo popriať množstvo priateľov i vzácnych hostí.

17.2.2017

Atypický dom, ateliér a záhrada plná umenia

Hlavnou myšlienkou záhrady Daniela Bidelnicu je prepojiť umenie s prírodou. Preto okrem trvaliek, okrasných drevín či stromov, ktoré zaručujú pestrosť a množstvo farieb po celý rok, môžete v záhrade umelca nájsť aj raketu Space X, Vtáčí dom, Glóbus či umelecké diela z odpadu. Fotografie a videá záhrady umelca nájdete v článku časopisu Záhradkár.

5.3.2023

Bidelnicova vesmírna loď do vesmíru nepoletí

Cestičku medzi zeleňou na záhrade Daniela Bidelnicu lemujú umelecké diela – objekty i sochy, vyrobené z rôznych materiálov, často i odpadu. Jedným z posledných výtvorov umelca je raketa SpaceX, dielo vytvorené ako pocta ľudskému umu a súkromnej americkej rakete, ktorá vzlietla koncom mája aj s dvoma astronautmi.

5.8.2020

Portrét TA3: Maliar Daniel Bidelnica

Daniel Bidelnica v relácií Portrét na TA3 porozprával nie len o svojej tvorbe, publikáciách, harmonizácií farieb či o farbe, bez ktorej by nevedel fungovať. Divákov zaviedol aj do svojho súkromného života, záhrady, ateliéru i osobného fotoalbumu. V relácií Portrét o Bidelnicovi prezradil viac aj operný spevák a priateľ Peter Dvorský.

27.4.2019

Výstava Daniela Bidelnicu v SND

Vernisáž výstavy v novej budove Slovenského národného divadla. Vo videu SND Daniel Bidelnica predstavil svoju najnovšiu tvorbu – sériu obrazov s názvom Ilúzie a veľkoplošné obrazy Svetlo v pohyb. Zároveň prezradil v akom období vznikla táto tvorba, ale i to, čo ju charakterizuje. Výstavu uviedol za osobnej účasti riaditeľ Opery SND Peter Dvorský.

14.9.2011

Fascinujúci svet akademického maliara Daniela Bidelnicu

Moderná stavba za svojimi múrmi ukrýva fascinujúci svet a očarujúcu oázu akademického maliara Daniela Bidelnicu. Jeho ateliér navštevuje mnoho známych osobností a priateľov, čo dokazuje aj pamätná stena plná podpisov známych návštevníkov. Medzi nimi nájdete spevákov, hercov, umelcov, ale napríklad i holandskú kráľovnú Beatrix.

15.8.2020

Najkrajšia torta 2022

V sobotu 19. novembra bol pre návštevníkov v nákupnom centre Nivy pripravený bohatý program. Podujatie Tradičné slovenské Vianoce spojilo tradície s kulinárskym umením a súťažou o Najkrajšiu tortu. Do poroty súťaže už po tretí raz pozvali aj Daniela Bidelnicu. Čo bude hodnotiť odborná porota a čo by podľa neho mala spĺňať dobrá torta?

20.11.2022

Regionálna televízia TV Bratislava navštívila ateliér Daniela Bidelnicu

Návšteva regionálnej televízie TV Bratislava v ateliéri Daniela Bidelnicu. Pre reláciu Navštívili sme Daniel prezradil čo pre neho znamenajú farby, i to čo odzrkadľuje jeho práca. Rozprával nie len o svojej tvorbe, vývoji a posúvaní umenia, niekedy až do nelogických sfér, ale aj o svojej životnej láske, hobby či záhrade. Tak ako jeho obrazy, aj jeho život je plný farieb.

19.1.2016

Daniel Bidelnica v TalkShow Petra Marcina: Neskoro Večer

Júlia a Peter Hečkovci spolu s Danielom Bidelnicom ako hostia najsledovanejšej slovenskej televíznej talkshow Neskoro Večer. V Talkshow Petra Marcina porozprával o tom, čo ho inšpirovalo na cestách a čím je ovplyvnená jeho tvorba. Pozrieť si tiež môžete, ako vyzerá maska inšpirovaná kmeňom z Etiópie, ktorú namaľoval Bidelnica na tvár Petra Marcina.

2.12.2017

Magická záhrada slovenského umelca

Daniel Bidelnica privítal vo svojej záhrade redaktorku časopisu Záhradkár. Rodinný dom s ateliérom spája pestrofarebná záhrada doplnená umeleckými dielami. Variabilita druhovej skladby a premenlivosť záhonov počas roka prináša so sebou veľa prekvapení. Ako vraví Daniel „Zakaždým, keď sa v nej prechádzam, objavím tu niečo nové,”.

5.10.2022

Daniel Bidelnica o duševnom zdraví pre ĽudiaLuďom.sk

Daniel Bidelnica je známy tým, že umeniu dokáže dať aj úsmevnú tvár. To sa mu darí dosiahnuť najmä vďaka vlastnému duševnému vyrovnaniu. Ako do tohto stavu dospel? Ako sa stará o svoje duševné zdravie alebo o tom, ako nachádza kľud v dnešnej neľahkej dobe porozprával pre darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk.

18.8.2014